


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Hold Current | 20 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 600 mV |
| Schedule B | 8541300080 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 650 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State RMS Current - It RMS | 12 A |
| Gate Trigger Current - Igt | 2 mA |
Stock: 1117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83126
Ext.Price$0.83126
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83126 | $0.83126 |
| 10 | $0.65789 | $6.57890 |
| 25 | $0.59557 | $14.88925 |
| 50 | $0.53916 | $26.95800 |
| 100 | $0.48810 | $48.81000 |
| 300 | $0.46117 | $138.35100 |
| 500 | $0.43572 | $217.86000 |
| 1000 | $0.40876 | $408.76000 |
